Як підготувати квартиру до чистової обробки?

Опубликовано: 30.12.2017

 

Підготовка до чистового оздоблення приміщень - це один з найбільш важливих і трудомістких елементів ремонту. Якщо поставитися до нього не уважно, результатом стануть криві холодні стіни, а також дефекти, які неможливо приховати. Як правильно підготувати кімнату до фінішного етапу ремонту, витративши мінімальну кількість часу і сил?

Стіни: гіпсокартон або штукатурка?

Чорнова обробка - це комплекс ремонтних заходів, спрямованих на створення та вдосконалення основи житлового приміщення. Звуко - і термоізоляція, міцність стін, їх геометрична правильність - фінішна (чистова) обробка безпосередньо залежить від етапу підготовки, і чим якісніше ви проведете чорнову обробку, тим простіше буде клеїти шпалери, білити стелі, стелити лінолеум або інші декоративні покриття.

Робота зі стінами починається з вибору матеріалу. Це може бути штукатурка або гіпсокартон, і те, і інше має свої плюси і мінуси: якісно покладена штукатурка збереже ідеальний стан протягом багатьох десятків років, вона дешевше гіпсокартону, надає стінам міцність, надійність і ударостійкість. Мінуси штукатурення в тому, що така обробка стін може зайняти багато часу, особливо при великій площі приміщення, а послуги майстра обійдуться дорого, як і у випадку з серйозними дефектами стін. Гіпсокартон монтується простіше і швидше, ідеально підходить для великих приміщень, дозволяє створити універсальну поверхню, майже готову для фінішних робіт, він підходить для стін з різкими перепадами нерівностей чи якщо ви хочете щоб у вас була змонтована стеля з гіпсокартону. Між гіпсокартоном і стіною можна легко прокласти утеплювач, що особливо важливо для холодних приміщень. Головний недолік цього матеріалу - його необхідно зміцнювати, в іншому випадку на стіну неможливо буде повісити важкі предмети. Крім того, неякісний гіпсокартон має вкрай погану звукоізоляцію.

Зробити самим або викликати майстра?

Навіть якщо ви вирішили зробити ремонт самостійно, на етапі підготовки стін до чистової обробки варто звернутися до фахівця. Це не обов'язково вийде дорожче: якщо ви не володієте достатніми знаннями і навичками в питаннях ремонту, чорнова обробка стане довгим і важким процесом, а в гіршому випадку ви просто переведете матеріали, не отримавши потрібний результат.

Вибрати в магазині саме те, що підходить вашим стінам - також задача не з легких. Будівельні магазини нашого міста надають різноманітний асортимент: близько 11 різновидів гіпсокартону про які можливо дізнатися тут http://buduemdim.com.ua/gipsokarton-vidi-oblast-zastosuvannya-ta-rozmiri/; 21 вид штукатурки. Тим не менш, ніколи не купуйте матеріали заздалегідь: дочекайтеся рекомендацій майстра, який огляне стіни і вирішить, як і з чим саме він буде працювати.

При виборі фірми найкраще керуватися порадами знайомих і звертатися до перевірених професіоналів - і пам'ятайте, що справжній майстер не бере оплату вперед.

 

МЕНЮ