Техника

Світильники Тіффані в інтер’єрі

Величезний потенціал прихований у кольоровому склі різноманітних візерунків світильників. Тіффані — це яскравий і оригінальний елемент в інтер’єрі, що випромінює теплоту та затишок.
У кожному плафоні видно чітку продуману структуру візерунка, що формує виріб. Ідеї ​​створення орнаментів автори черпали з природи.

Те, що невелике скло спаяне, робить ці об’єкти більш пружними і міцними в порівнянні зі звичайними скляними плафонами.

У техніці Тіффані пропонуються не тільки настільні лампи та торшери, але також люстри та підвісні світильники. Так як вироби з кольорового скла яскраві і привертають до себе увагу, не варто зловживати кількість світильників в одному приміщенні. Органічно в одній кімнаті дивитимуться настільний світильник із торшером або люстра з настільною лампою. Малюнок повинен бути однаковим (з однієї серії), інакше одна кімната перетвориться на виставковий простір чи магазин. Колірна палітра світильників Тіффані широка, тому підібрати світильник потрібно забарвлення в інтер’єр будь-якого кольору не складе проблем. Світильники Тіффані відносять до стилю модерну, який був поширений в останньому десятилітті 19 — початку 20 ст.

Характерні візерунки плафонів світильників Тіффані:
— Листя лотоса
— бабки
— ракітник (золотий дощ)
А ще Тіффані вигадав лампу у вигляді молюска, наутілуса.

Цікаві факти про ТіффаніУ 2007 році виявилося, що основний внесок у розробку малюнків плафонів Тіффані зробила жінка на ім’я Клара Пірс Волкотт. Тобто Луїс їх вигадав не сам. Клара працювала у підрозділі з неофіційною назвою «Дівчата Тіффані». Саме вона вигадала рослинні орнаменти в стилі модерн — Гліциню, Нарцис, Півонія.

Ось що відомо про її життя: народилася 1861 р. у штаті Огайо неподалік Клівленда, цікавилася мистецтвом. Закінчила художню школу Мистецтв при Музеї Метрополітан. Там її помітив Тіффані і взяв на роботу в 1888 році, коли Кларі було 27.

Першою її роботою стали нарциси. За свою кар’єру Клара розробила 30 орнаментів світильників. Знаменита «Стрекоза», блискуча на виставці в Парижі в 1900 році, — теж її дизайнерська знахідка.

Клара працювала на Тіффані 20 років. В 1909 вона вийшла заміж і була змушена покинути компанію. Луїс Тіффані забороняв співробітницям виходити заміж, оскільки вважав, що особисте життя та сім’я відволікають від роботи.

Стаття надана сайтом https://tvoy-svet.com.ua/ Дякуємо за наданий унікальний текст