Интерьер

Переваги нержавіючої сталі і її використання

Нержавіюча сталь, також відома як благородна сталь, — це сталь з унікальними властивостями. Гарний блискучий зовнішній вигляд і стійкість до корозії роблять цей матеріал дуже популярним у багатьох галузях промисловості. Що таке нержавіюча сталь, якими ще якостями вона володіє і для чого її можна використовувати? Дізнайтеся в нашій статті.

Переваги нержавіючої сталі

Найголовнішою перевагою нержавіючої сталі є корозійна стійкість, яка обумовлена додаванням хрому. Високолеговані марки демонструють такі характеристики в більшості кислот, лужних розчинах і в хлорвмісних середовищах. Навіть види з низьким вмістом хрому (близько 11%) в сприятливих умовах демонструють дуже високу стійкість, тому їх успішно використовують для виробництва повсякденному посуду.

Тепер цю марку сталі широко використовують для виготовлення воріт з нержавійки та нержавіючих огорож. На сайті steellitem.com/category/gates/ можна замовити нержавіючі ворота та іншу популярну продукцію.

За стандартами, прийнятими в різних країнах, нержавіючої сталлю називають сплав заліза з хромом (найчастіше не менше 11%) і вуглецем (менше 1,2%). Ці елементи впливають на основну особливість цієї породи — нержавіючу сталь. На поверхні зроблених з нього предметів вони створюють так звані пасивний шар. Він забезпечує корозійну стійкість через тенденцію до самовідновлення. В результаті вироби з нержавіючої сталі мають блискучий вигляд без рожевих покриттів, точкової корозії і т. д. Звичайно, ступінь захисту від корозії тісно пов’язана з типом і якістю використовуваної сталі (включаючи процентний вміст хрому, інших елементів і т. д). домішки).

Ще одна особливість на користь вибору нержавіючої сталі в якості матеріалу для гастрономічного обладнання, пов’язаного з харчовою або медичної промисловістю (наприклад, хірургічного посуду), — це простота очищення. Нержавіюча сталь має низьку пористість, що дозволяє легко видаляти забруднення. Крім того, висока стійкість до хімічних речовин і високих температур означає, що вироби з нього не пошкоджуються навіть при дуже агресивних методах дезінфекції.

Важливою перевагою матеріалу також є простота подальшого виробництва. Було розроблено безліч технологій обробки, завдяки яким лист нержавіючої сталі тепер можна легко зварювати, різати або гнути.

Висока доступність сировини (на 100% придатний для вторинної переробки) при більш низьких виробничих витратах означає, що нержавіюча сталь також вигідно розглядається в галузях, де до сих пір використовувалися дешевші види стали. Тривалий термін служби означає, що в довгостроковій перспективі буде економія, пов’язана з менш частим обслуговуванням, технічним обслуговуванням і навіть необхідністю заміни даної установки. Перила з нержавіючої сталі або паркан, які раніше бачили рідко, тепер вже нікого не дивують.

Нержавіюча сталь — трохи історії

Нержавіюча сталь була створена під час промислової революції. У Франції XIX століття металурги в ході експериментів виявили, що сплав заліза з хромом має унікальні властивості — він стійкий до іржі і впливу речовин з підвищеною кислотністю. На початку 20 століття різні види нержавіючої сталі були запатентовані незалежно один від одного в декількох країнах. Сталося, серед іншого, в 1912 році в Німеччині і в 1913 р в Сполученому Королівстві Великобританії.

Англієць, інженер Гаррі Барли, використовував суміш заліза, вуглецю і хрому для виробництва свого продукту, назвавши винахід нержавіючої сталлю. З тих пір відзначається його промислове використання. Спочатку нержавійку розглядали як замінник срібла при виробництві столових приладів і посуду.

Поряд з розвитком і популяризацією технології виробництва нержавіючої сталі її почали використовувати і для інших цілей. До середини двадцятого століття успішно зарекомендувала себе у виробництві машин, промислових резервуарів спеціального призначення, конструктивних елементів, декоративних предметів.