Статьи

Фундамент для цегляної сауни

Приступаючи до будівництва лазні, формують особливий фундамент. Він повинен не тільки надійно «тримати» стіни, важливо ще створити умови для відведення каналізаційних стоків. Тут важливо мати утеплену бетонну подушку, яка мінімізує теплові втрати. Все для обладнання, будівниства, дизайну сауни можна придбати на сайті.

Траншею під стрічковий фундамент для такого будинку слід заглиблювати на 20-30 см нижче глибини промерзання для даного регіону. Необхідна ширина не менше 80 см, пояснюється тим, що частина опалубки зовнішнього контуру не буде зніматися, її краще зробити з теплоізоляційного матеріалу. Товщина шару теплової ізоляції не менше 5 см, але краще 10 см.

Важливо: Пінополістирол щільністю 40 кг / м3 зовні необхідно додатково захистити металевою сіткою з вічком до15 мм. Це не дозволить гризунам пошкоджувати термозахист. З’єднувати пінополістирол потрібно в чверть, додаткова фіксація саморізами.

Баня з цегли в фундаменті зміцнюється склополімерною арматурою, вона не схильна до корозії, має меншу масу при тій же міцності. У кутах фундаменту прутки арматури своїми руками з’єднуються за допомогою гнучких базальто-пластикових кріплень.

Баня з цегли з утепленою підлогою

Щоб скоротити втрати через підлогу, його утеплюють на стадії виготовлення фундаменту. Грунт відривається на глибину 40 … 50 см. Піщана подушка товщиною 10 см буде служити основою статі, ретельна трамбування необхідна. Потім засипається керамзит до 20 см.

Важливо: На цій стадії формування статі виконується прокладка труб водопостачання і каналізації. Пластикові труби будуть служити невизначено довго (ресурсні випробування пластикових труб показали їх працездатність на 50 і більше років). Потрібно тільки укласти склополімерну арматуру вище і вздовж труб.

Перед бетонуванням створюється двох’ярусний арматурний каркас по всій площі підлоги. Перед заливанням статі фундамент зсередини оклеюється ізоляцією на бітумної мастиці. Пол і фундамент не стикаються між собою. Як роздільник можна використовувати пінополістирольні листи товщиною 4-5 см. Монолітна заливка керамзитобетоном створить тепла підлога, поверх якого можна використовувати різні оздоблювальні матеріали.

Баня з цегли з теплими стінами.

Цегла в будівництві застосовується вже понад 5-6 тисяч років, за такий довгий термін його використання принципи кладки змінилися порівняно небагато. Використовується штучний камінь стандартних розмірів і рідкий розчин, який потім загустіє в побудованій стіні.

Баня з цегли викладається товщиною не менше 38 см, краще 51 см, але витрати на матеріали зростають. Сучасні майстри для економії будівельних матеріалів створюють комбіновану кладку. Стіна викладається в два ряди, а проміжок між ними заповнюється теплоізоляційним матеріалом.

Відмінною тепловою ізоляцією для стін є пінополістиролбетон. Його виготовляють шляхом перемішування полістирольних гранул з цементно-піщаним розчином. Співвідношення в об’ємних частках компонентів розчину цемент / пісок / полістирол = 1: 1,5: 10 … 12. Для поліпшення процесу перемішування додають поверхнево-активні речовини (ПАР). При великих обсягах виробництва пінополістиролбетону в якості ПАР застосовують розчин звичайного господарського мила з водою. Теплопровідність такого матеріалу вкрай мала і не перевищує 0,05 … 0,07 Вт / (м ° С). Для лазні з цегли досить створити теплоизолюючий проміжок товщиною 100 … 120 мм.

В процесі кладки бажано використовувати склополімерну арматуру товщиною 4 … 6 мм. Її укладають як уздовж стіни, так і шматками — поперек. Таке застосування арматури нітрохи не погіршує термічні характеристики зведеного огорожі, містки холоду не утворюються. У той же час міцність зростає багаторазово.

Додаткова теплова ізоляція стін

Баня з цегли на ділянці опалюється не постійно, а лише в міру потреби. Тому для подібних будівель характерні високі енергетичні витрати. Потрібно прогріти велику масу кладки. Але тепло можна зберігати на тривалий час, для цієї мети створюють зовнішнє утеплення. Воно зміщує точку роси за межі цегляної стіни.

Як виконати зовнішню термоізоляцію? Використовуючи Мати з базальтового волокна, створюють «шубу». Між нею і стіною залишають повітряний проміжок (2 … 3 см), який додатково знижує тепловтрати через стіни. Всередині і зовні «шуби» розміщують пароізоляційні плівки, що видаляє вологу з утеплювача.

Важливо: Баня з цегли з зовнішнім утеплювачем потребує зовнішньої обробки. Сайдинг надійно захистить будову від атмосферних опадів. Вітер не проникне всередину, так як створена потужна багатошарова конструкція.